cropped-lion-p-logo-min.png

برنج ایرانی

آموزش آشپزی

آشپزی در گذشته فقط یک هنر برای زنان و دختران بود، اما امروزه به  یکی از پردرآمدترین مشاغل تبدیل شده است. در یک تعریف گسترده تر، آشپزی هنر، تکنیک و مهارت پختن غذا با یا بدون حرارت است. آشپزی یا در متون قدیمی‌عفاف، عمل آماده کردن غذا برای مصرف است. این اصطلاح معمولاً در معنای محدودتر به  کار می‌رود، یعنی استفاده از گرما برای تغییر شیمیایی طعم، بافت، ظاهر یا خواص تغذیه ای غذا. هنگامی‌که هزاران سال پیش انسان ها آتش را کشف کردند، آشپزی به  یک ویژگی فرهنگی بسیار رایج تبدیل شد. هر کشوری انواع غذاهای خاص خود را دارد که بسیار متنوع است. به  عنوان مثال، کشورهای آسیای مرکزی غذاها و غذاهای مشابه  کشورهای اروپایی و آمریکایی دارند. روش های مختلفی برای پخت وجود دارد که در آن غذا گرم می‌شود و برای خوردن آماده می‌شود. پخت و پز را می‌توان در یک ظرف دربسته و تحت فشار به  نام زودپز انجام داد. این روش سرعت پخت و پز را افزایش می‌دهد و ویتامین های موجود در غذا را به تر حفظ می‌کند.

آموزش پخت کته:

برای پختن  کته پلو ابتدا برنج خود را زیر پا بگذارید سپس آن را بشویید و در آخر خیس کنید. بگذارید یکی دو ساعت خیس بخورد سپس آب آن را خالی کرده و برنج را در قابلمه بریزید و روی آن آب سرد بریزید. آب سرد باید به  اندازه ای باشد که یک انگشت روی آب برنج بماند. کمی‌نمک به  آن اضافه کنید، مراقب باشید که نمک زیادی اضافه نکنید، زیرا قرار نیست آن را الک کنید تا نمک اضافی آن گرفته شود. اگر نمی‌دانید چه مقدار نمک باید اضافه کنید، مقدار کمی‌نمک اضافه کنید و بعد از جوش آمدن آن را بچشید و اگر نمک کمتر شد دوباره اضافه کنید.

2-3 قاشق غذاخوری روغن اضافه کنید و مخلوط کنید، گاز را خاموش کنید.

بگذارید بجوشد و الک کنید تا آب ته آن خیلی کم شود سپس مثل برنج درست کردن وسط آن را جمع کنید. البته اگر می‌خواهید برنج  کته ایرانی تان کپک بزند آن را جمع نکنید و مقداری روغن روی برنج بمالید و کتری را داخل آن قرار دهید و با پیچیدن آن زیر بخار خیلی کم انجام دهید.

 

آموزش پخت برنج ایرانی

برای پخت برنج ایرانی ابتدا چند ساعت قبل از پخت برنج را تمیز کرده و بشویید و خیس کنید سپس در قابلمه مناسبی آب بریزید و روی شعله گاز قرار دهید تا آب بجوشد سپس آب برنج را آبکش کرده و برنج را آبکش کنید. در آب جوش بریزید و مقداری نمک اضافه کنید و به  آرامی‌هم بزنید تا برنج خرد نشود. بعد از اینکه برنج به  جوش آمد، آن را مرتب چک کنید. اطراف برنج باید نرم و وسط برنج کمی‌سفت تر باشد. بعد از اینکه برنج تا این حد پخت، قابلمه را زیر شیر آب سرد قرار دهید و مقداری آب سرد روی آن بریزید تا برنج بلندتر شود، سپس برنج و آب آن را داخل آبکش بریزید. برنج را بچشید. اگر شور بود روی آن آب بریزید تا هم شوری آن از بین برود و هم اگر لعاب برنج روی آن بود باید شسته شود زیرا این لعاب برنج باعث چسبندگی برنج می‌شود.

داخل قابلمه مقداری روغن بریزید و مواد ته آن را بریزید سپس برنج را داخل قابلمه بریزید و با کفگیر آن را کوهی کنید تا دور قابلمه برنج نچسبد. سپس روی برنج را چند سوراخ ایجاد کنید و مقدار کمی‌آب و روغن روی برنج بریزید و یک کتری در قابلمه قرار دهید و وقتی بخار از قابلمه خارج شد شعله را زیاد کنید یا بعد از چند دقیقه دست خود را خیس کنید و بزنید. دیوار. در قابلمه را بگذارید، اگر ژله پژمرده شد، شعله را خیلی کم کنید. دقت کنید که بخار داخل قابلمه پیچیده باشد، در غیر این صورت برنج شما دم نمی‌کشد.

آموزش پخت چلو

ابتدا پیازها را به  صورت نگینی خرد کرده و با مقداری روغن در قابلمه ای مناسب تفت دهید تا پیاز نرم شود. سپس مقداری زردچوبه  به  پیاز اضافه کنید و تفت دادن را ادامه دهید تا زردچوبه  کاملا جذب پیاز شود.

در این مرحله 4 قاشق غذاخوری زعفران را روی گوشت گردن بریزید و با یک برس خوب زعفران را به  تمام قسمت های گوشت برسانید. بعد از زعفران، کمی‌فلفل سیاه روی گوشت بپاشید و گوشت را به  قابلمه اضافه کنید.

گوشت را خوب تفت دهید تا با پیاز کاملا سرخ شود. در مرحله بعد رب گوجه فرنگی را به  قابلمه اضافه کنید و خوب تفت دهید تا رب گوجه فرنگی خوب سرخ شود. پس از آن 8 لیوان آب به  قابلمه اضافه کنید.

و حرارت را زیاد کنید تا آب بجوشد. سپس حرارت را کم کنید تا گوشت به  آرامی‌بپزد. حالا سیر را به  همراه چوب دارچین و برگ بو به  قابلمه اضافه کنید. حدود 3 تا 4 ساعت طول می‌کشد تا غذا خوب جا بیفتد.

تقریبا در اواسط پخت مقداری نمک به  قابلمه اضافه کنید. مراقب باشید نمک را مستقیما روی گوشت نریزید و داخل آب قابلمه بریزید تا گوشت سفت و کند نشود. 30 دقیقه قبل از پایان پخت، 2 قاشق غذاخوری زعفران را به  قابلمه اضافه کنید.

پلو ایرانی

فقط برخی از نقاط ایران امکان کشت برنج را دارند و حدود 90 درصد تولید برنج در ایران به  استان های شمالی ایران محدود می‌شود. با توجه به  سختی حمل و نقل از استان های شمالی البرز به  سایر استان های ایران در چند دهه گذشته، قطعاً این امر دسترسی برنج را در بسیاری از نقاط ایران بسیار دشوار کرده است. اما تنوع غذاهایی که با برنج عرضه می‌شود تنها به  استان های شمالی ایران محدود نمی‌شود و ده ها پلو درست می‌شود. به  عنوان مثال: شوید برنج. علاوه بر این تزیین پلو با زعفران و زرشک و همچنین انواع حلوا از دیگر ویژگی های پلو ایرانی است.

انواع پلو ایرانی:

از انواع پلو ایرانی می‌توان به  باقلا پلو، سبزی پلو، مرصع پلو، شیرین پلو، زرشک پلو، آلبالو پلو، ماش پلو، رشته پلو، استانبولی، لوبیا پلو، نخود پلو، کلم پلو و عدس پلو اشاره کرد. .

انواع برنج ایرانی:

  • برنج طارمی
  • برنج هاشمی
  • برنج صدری
  • برنج پرشیا
  • برنج شفق
  • برنج آمل
  • برنج خزر
  • برنج نعمت

چلو ایرانی

چلو یا برنج خشک غذایی است که از برنج درست می‌شود و با کباب یا خورش مصرف می‌شود. در چلو برنج خالص را با روغن یا کره می‌پزند. تفاوت آن با برنج این است که در برنج، برنج به  تنهایی و بدون مخلوط کردن مواد دیگری مانند ماش، عدس، رشته و مانند آن پخته می‌شود. چلو به  معنای برنجی است که پس از برداشتن آب به  تنهایی آسیاب می‌شود و پس از پخت با خورش ها و انواع گوشت و کباب می‌خورند. به  چلو برنج سفید نیز می‌گویند. اما پلو یعنی برنجی که صاف کرده و با سبزیجات و گوشت و مرغ و حبوبات مختلف آسیاب می‌شود. مانند باقالی پلو، سبزی پلو، استانبولی پلو، باقالی پلو، عدس پلو.

فروش برنج ایرانی در ترکیه به  خصوص استانبول که از خوردن آن خسته نمی‌شوم طرفداران زیادی دارد.

برنج ایرانی به  دلیل اینکه عطر زیادی دارد و همچنین مانند پفک، با بزاق دهان آب می‌شود و معده را تحریک نمی‌کند. علاوه بر این خواص، طعم بسیار خوبی دارد و همچنین طعمی‌دیوانه کننده و اعتیادآور دارد.

فروش برنج ایرانی در انگلستان کار بسیار آسان و ساده ای است. ماهرویی برترین و معتبرترین توزیع کننده برنج در جهان است.

به ترین برنج ایرانی و مرغوب ترین برنج ایرانی البته همه برنج های ایرانی مرغوب هستند اما از نظر رتبه  و رقابت در دسته های مختلفی قرار می‌گیرند.

نحوه فروش برنج ایرانی در کانادا به  طور حضوری و غیر حضوری است. مشتری تا حدودی بر اساس نیاز خود محصولات را به  صورت عمده خریداری می‌کند. این دانه ها در بازارهای خارجی در بسته بندی های فردی و دائمی‌به  فروش می‌رسند. بسته بندی نقش کلیدی در تبلیغات و فروش بیشتر دارد. فروشگاه برنج تهران در سایر کشورها نیز شعبه  دارد. شرکت های تجاری به این بازارها صادرات و تزریق می‌کنند.

ایرانیان مقیم این کشور پهناور یکی از بزرگترین خریداران این محصول هستند. فروش در سال های اخیر رونق گرفته است. استفاده زیاد مردم از برنج، خاک را برای تولید بیشتر فراهم می‌کند.

فروش برنج ایرانی در آمریکا

رئیس کمیته کشاورزی اتاق بازرگانی ایران در پاسخ به این سوال که ایا صادرات برنج به  آمریکا ممنوع است؟ وی به  تجارت نیوز گفت: صادرات برنج ایرانی به  هیچ کشوری از جمله آمریکا منعی ندارد. اکثر شهرهای آمریکا طعم برنج ایرانی را می‌پسندند و مشتریان وفادار این نوع دانه های برنجی هستند.

اکثر رستوران های کانادا نیز از برنج ایرانی برای پخت و پز استفاده می‌کنند.